Z Szybkimi i wściekłymi mecz o wszystko.

• autor: smudziak, 2013-01-04 15:40

W najbliższą niedzielę o 14.19 czeka nas arcyważne spotkanie dla naszego zespołu. Przeciwnik z Cieszkowy należy do ścisłej czołówki rozgrywek i w praktyce ten mecz może byc meczem o udział w fazie play-off.

W pierwszą niedzielę nowego roku dojdzie do niezwykle interesującego spotkania na zapleczu pierwszej ligi, co w pewien sposób musi nas cieczyc, nasz mecz w 8kolejce jest najbardziej interesującym spotkaniem w tej serii gier w drugiej lidze. Mecz w którym nie powinno zabraknąc emocji do samego końca, bo stawka tego meczu jest wysoka, a jak dla naszego zespołu bardzo wysoka. Wygrana jednego z zespołów mocno przybliży którąś z ekip do fazy top4, czyli play-offów gdzie o awansie do pierwszej ligi zdecydują dwa mecze, bez uwzględnienia wyników z fazy zasadniczej. Remis z pewnością bardziej zadowoli naszych przeciwników, bo jak wiadomo porażka w tym meczu w praktyce oznacza koniec sezonu dla naszej ekipy.

Zespół z Szybkich i wściekłych to jeden z faworytów do walki o awans. Postawa zespołu, którego właściciele pochodzą z Cieszkowy, jest pozytywnym zaskoczeniem w tym sezonie. Pozytywnym w tym aspekcie iż zespół został dość znacząco osłabiony w stosunku do ubiegłorocznych rozgrywek, w których to nasz najbliższy przeciwnik był naprawdę blisko awansu do pierwszej Ligii. Niestety, z punktu widzenia drugoligowca, w meczu barażowym większym doświadczeniem wykazała się drużyna z Topoli, i ku zaskoczeniu obserwatorów to Topola pozostała w pierwszej lidze. Zespół w stosunku po poprzedniego sezonu opuściło kilku zawodników, w tym najlepszy strzelec rozgrywek Przemysław Antos, strzelec 29 bramek w ubiegłorocznego sezonu. O ile nasi przeciwnicy osłabili się w ataku, tak wydaje się iż obecnie dysponują dużo lepszymi bramkarzami, niż w tamtym roku. Skład naszego rywala w zdecydowanej większości jest oparty na zawodnikach IV ligowej Kazimierskiej Sparty, w praktyce każdy z zawodników Szybkich i wściekłych ma za sobą grę w tymże klubie, czy to w juniorach, seniorach czy rezerwach pierwszego zespołu.  W obecnych rozgrywkach Cieszkowianie prezentują się bardzo dobrze, ponosząc tylko 2nieznaczne porażki z głównymi faworytami do awansu. Jednak każdy kto widział mecze z Rolmetem czy Auto-Artem, wie iż przy większym szczęściu, zespół Szybkich i wściekłych mógł się pokusić o niespodziankę, bo w obu spotkaniach mecze były wyrównane. W najbliższym mecz faworytem wydaje się nasz przeciwnik, bo jedno dysponuję mocniejszą kadrą, dwa jest zespołem bardziej ogranym i z większym doświadczeniem w ważnych meczach. W poprzednim sezonie w pojedynku Przemyków Metalica- Szybcy i wściekli, nasz zespół przegrał 1-3. Pozostaje mieć nadzieję iż w tym sezonie uda się zrewanżować i odnieść niespodziewaną wygraną, o którą jednak, nie ma się co oszukiwac, będzie bardzo trudno.

W pozostałych spotkaniach naszej ligi nie wiadac większego hitu i z powodzeniem można założyć iż w 8kolejce może dojść do dwóch rezultatów dwucyfrowych, bo główni faworyci rozgrywek zagrają z outsiderami, więc tutaj wynik wydaje się oczywisty do przewidzenia. Najbardziej emocjonującym spotkaniem powinno być spotkanie pomiędzy dwoma byłymi trzecioligowcami czyli Skorpionem a Kilo Wiejskiej. Pozostaje mieć nadzieję iż w tym sezonie Kilosi udanie się zrewanżują za nieudane play-offy z poprzedniego roku, bo jak wiadomo Skorpion był rewelacją fazy play-off w 3lidze poprzedniego sezonu, i to Skorpion dość nieoczekiwanie wyeliminował Kilosów w półfinale

autor: ~anonim 2013-01-04 18:36:53

avatar Bardzo ciekawy mecz się szykuję. Emocji nie zabraknie. Powodzenia obu zespołom życzę.

autor: ~anonim 2013-01-04 20:40:59

avatar Faktycznie jeden z ciekawszych meczy bo wygrany ma baaardzo duże szanse na playoff

autor: strzelec 2013-01-05 20:20:49

Profil strzelec w Futbolowo To w którym tym meczu mają/miały być dwie cyfry? ;-)

autor: ~anonim 2013-01-05 20:30:35

avatar auto i sielec to pewniaki na 2cyfry. Rolnet faworyt ale na wygranie około 3bramkami.

autor: strzelec 2013-01-06 07:50:22

Profil strzelec w Futbolowo Tak się składa że był remis w meczu z Rolmetem ;-)